collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

Myslíte si, že rychlé hubnutí je to pravé ořechové?

Myslíte si, že rychlé hubnutí je to pravé ořechové? Máte pocit, že rychle zhubnout je správné? Lidově řečeno, to pravé ořechové? Je to jinak! A přesvědčí vás o tom výživový odborník Martin Škába.....
Vaše Hanka


Krásný den milé dámy a pánové, media a internet nás zaplavují obrovskými přívaly informací, jak někdo zhubl 10 nebo i 15 kg za měsíc. Všude jsou vidět lákavé reklamy na různé produkty a zázračné hubnoucí programy, fotky před hubnoucí kúrou a po ní. Na první pohled to vypadá velmi lákavě a reálně. Určitě se mnoho lidí nechá ovlivnit tímto druhem reklamy s pocitem, že konečně najdou rychlé řešení svých nevhodných stravovacích návyků a rychle zhubnou. Málokdo však myslí na možný dopad rychlého hubnutí na zdraví. Zdraví si můžeme zničit velmi rychle.

 

Jak říká jedno čínské přísloví: „nemoc si můžeme uhnat rychlostí koňského cvalu, ale opouští nás rychlostí želvy".

 

Rád vám ukážu, že zdravé hubnutí je mnohem lepší volba, s trvalými výsledky a bez Jo-Jo efektu.

 

Nyní, v době blížícího se jara, je skvělá doba začít s hubnutím a přípravou na léto a na období plavek. Je ještě mnoho času. Takže nebudete pod stresem, zda stihnete dosáhnout svých cílů.

 

Můžeme začít s přípravou bez stresu, hezky si to naplánovat a hlavně se během období redukce podkožního tuku naučit základy zdravé výživy, pozitivního myšlení, základní cviky a metody detoxikace těla a taky své tělo podpořit vhodnými bylinkami.

 

Zdravé hubnutí je synonymum pro pomalý úbytek podkožního a útrobního tuku. Do cca 4 kg tuku za měsíc. Za 3 měsíce můžete klidně zredukovat i 12 kg tuku, nabrat ještě nějaké svaly a tím bude vaše tělo mnohem pevnější. Většina mých klientů se diví, že když jedí podle mých jídelníčků, mnohdy ani nemohou porce jídla dojíst a přesto hubnou.

 

Zdravé hubnutí = správně vybrané množství, druh a kvalita stravy dle Vašeho metabolického typu

Většina mých klientů se diví, že když jedí podle mých jídelníčků, mnohdy ani nemohou porce jídla dojíst a přesto hubnou. Protože byli většinou zvyklí jíst velmi málo. Nestačí se pak divit, jak jim ubývají centimetry v pase, na bocích, stehnech apod.

 

Rychlé hubnutí = hazard se zdravím

Pokud vám někdo nabídne možnost zhubnout i třeba 10 až 15 kg za měsíc, bude to převážně vaše svalová hmota. Takové to hubnutí se dá shrnout pod jedno slovo (= drastická dieta), kdy máte velké pocity hladu. Proto lidé nemají rádi slovo dieta, protože s tím mají spojeno strádání, hlad, pocity vyčerpání a stresu z hladu.

 

Čím více ztratíte svalové hmoty, tím se sníží tzv. bazální metabolismus neboli potřeba spalovat energii. Vaše tělo dokáže spotřebovat méně energie, tím pádem se veškeré přebytky okamžitě uloží do tukové vrstvy. Stejně rychle jako jste zhubli. A co je nejhorší, že lidé, kteří zhubli velmi rychle, se v 90 % případů po skončení diety dostali nejenom na svou původní hmotnost, ale ještě na mnohem vyšší.

 

Zdravé a postupné hubnutí je o dodržení 3 věcí:

  • 1) Nebudete pít sladké nápoje a jíst sladkosti
  • 2) Budete konzumovat ke každému jídlu zeleninu
  • 3) Nastavíme správný poměr rostlinných a živočišných bílkovin vzávislosti na vaší hmotnosti

Je to takto jednoduché. Jen stačí uvěřit, udělat rozhodnutí, nechat si pomoci od výživového poradce nebo nutričního specialisty, který vám pomůže se zorientovat v problematice zdravého hubnutí, vytvoření si nových návyků zdravého životního stylu a udržení si stejné váhy po celý život.

 

Jak budeme postupovat?

Naplánujeme si cíle a v návaznosti na zjištěné informace o zdravotním stavu vytvoříme komplexní plán (detoxikace, stravování, cvičení, relaxace a myšlení a bylinky)

 

Jak bude hubnutí probíhat?

Budeme spolu komunikovat po Skypu, mailu i telefonicky. Jednou za týden mně budete posílat reporty o změně obvodů těla (stehno, boky, pas, hrudník a paže) a taky jak se vše dodržovalo.

 

Dle výsledků z minulého týdne ode mě dostanete nově nastavený jídelníček s dalšími druhy potravin. Během naší spolupráce vás budu učit mnoha a mnoha novým potravinám a časem si najdete své oblíbené.

 

Je běžné, že s klienty chodíme do supermarketů a Bio obchodů učit se číst etikety výrobků a vybírat si vhodné potraviny.

 

V neposlední řadě vás budu učit cviky a postupy detoxikace, které používali naši předci před mnoha a mnoha lety. A fungují dodnes. Nestojí žádné peníze a vaše tělo pak bude fungovat jako nové.

 

Na hubnutí nejste sami - jsem tady pro vás. Budu vám pomáhat.

Nemusíte se bát, nejsem váš šéf, ale musíme se snažit o dodržování plánu a hledat společně cestu, jak dosáhnout vašeho cíle - být štíhlejší a vitálnější.

 

Jsme jeden tým. A já se vám budu snažit být co nejvíce oporou, koučem, motivátorem a v neposlední řadě i přítelem. To je má profese. A s pokorou mohu říci, že i poslání.

 

Autor článku Martin Škába


Myslíte si, že rychlé hubnutí je to pravé ořechové?
 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz