collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

Jaro se blíží a detoxikace je základ

Jaro se blíží a detoxikace je základJaro se blíží. Mít zdravá játra, ledviny a střeva je základ správného fungování těla. Toto nejsou moje slova, ale jsem za ně velmi ráda. O tomto tématu vám bude vyprávět Martin Škába....
Vaše Hanka


Naše tělo se už od narození potýká s přílivem mnoha a mnoha látek, které se usazují v našich orgánech a tkáních. Dostávají se do našich těl hlavně díky vzduchu, jídlu a vodě. Ač to pro mnoho z nás může znít dost negativně, dnešní doba je plná skrytých jedů, které naše tělo zaplavují toxickými látkami. Jsou nejenom v naší stravě, ale i ve vodě, kterou pijeme. Dnes je prokázáno, že za mnoha chorobami stojí právě skutečnost, že tělo je zaplavováno přívalem toxických látek, které se zde kumulují. Dále se do těla dostávají různí paraziti, viry a bakterie, které náš organismus zatěžují a ničí.

 

 

Detoxikace je souhrn postupů, jak naše tělo zbavit parazitů, virů, bakterií, plísní a toxických látek. Naši předci byli v tomto ohledu velmi chytří a předávali si z generace na generaci různé techniky, užívání bylinek, různé druhy půstů a také úpravy stravy s jedním cílem - pomoci tělu zbavit se škodlivin. I některé moderní přístupy jsou vhodné a šetrné k očistění těla. Kombinace moderní vědy se starými „věděními" je úžasná a skvěle fungující.

 

Sám jsem si vyzkoušel mnoho starých detoxikačních technik a dalším studiem a poznáváním je předávám mezi lidi, které zajímá zdraví od základů. Předávám poselství úžasných a moudrých lidí z dávných dob.

 

Jaro je období, kdy bychom měli jíst lehčí stravu, očisťovat naše těla i mysl. Proto se dneska zaměříme na detoxikaci toho základního: střeva, játra a ledviny.

 

Příprava na detoxikaci

Za prvé je potřeba připravit tělo na detoxikaci. Doporučuji vyloučit maso, mléčné výrobky, pšenici, sladkosti, uzeniny a polotovary týden před začátkem detoxikace. Konzumovat hlavně sojové výrobky, žitné a ovesné obilniny, mnoho zeleniny, ovoce, semínka a zastudena lisované oleje (lněný, konopný, mandlový apod.) Samozřejmostí je vyloučit alkohol.

 

Očista střev

„Cestu ke zdraví začínáme vždy od střev. Tam se tvoří první linie obrany proti rakovině a dalším nemocem, protože v zaneřáděném střevě vznikají ty nejstrašlivější toxiny otravující tělo, škodliviny vyvolávající křeče našich cév a ničící naše ledviny", píše Jíří Cingroš v knize Sám sobě doktorem.

 

Pokud se podíváte na internet, najdete mnoho různých speciálních preparátů, bylinek a doplňků na vyčištění střeva. Mnoho z nich je velmi málo účinných a spíše marketingovými lákadly. Jestliže máte silnou motivaci a chápete, proč je důležité tělo vyčistit, pak hurá do poznání a aplikace starých technik detoxikace střeva.

 

Dle čínské přírodní medicíny je tlusté střevo, plíce a kůže jeden orgán. Ukazuje se i přímá souvislost mezi střevem a pohlavními orgány mužů i žen.

 

Tlusté střevo je orgán uzpůsobený ke zpracovávání zbytků procházející stravy, které zde mohou ulpívat a setrvávat týdny, měsíce a i roky. Proto prvním předpokladem zdravě fungujícího střeva je jeho důkladné vyčištění a poté starání se o jeho zdraví tím, že budeme jíst potraviny bohaté na vlákninu (zelenina, ovoce, zrna), pít hodně tekutin a hýbat se.

 

Již začátkem 20. století vynalezl doc. Brosch ve Vídni přístroj na dokonalý výplach střeva. Nazvalo se to hydroterapie nebo také hydrocolon terapie. Od té doby se mnoho zdokonalilo a mnoho lékařů a specialistů využívají tohoto přístroje. Jedná se vlastně o výplach střeva vodou. Postupné napouštění a vypouštění vody o různé teplotě v trvání několika procedur (od 3 až po eventuálně 8 procedur).

 

Pokud člověk žije typickým životním stylem průměrného Čecha, pak jí velmi málo ovoce a zeleniny, nejí žádná zrna, málo pije, velmi málo cvičí, jí hodně mléčných výrobků, mnoho bílého pečiva, uzenin a ohromné množství masa.  Toto vše přispívá k tomu, že se na stěnách střeva usazují velké nánosy zbytků potravy, zahnívají tam, postupně ucpávají a zmenšují průměr střeva. Toxické látky se vlásečnicemi dostávají do krevního oběhu a do jater, které stále a stále musí čistit krev, která je nekonečně zásobována metabolity a hnilobnými látkami pocházejících ze znečištěného střeva. Je prokázáno, že toto je jeden z hlavních faktorů rakoviny tlustého střeva, poruchy imunity, poruchy jater i ledvin, nemoci kůže apod.

 

Za mé praxe jsem se setkal se dvěma tábory z řad odborníků i laiků, kteří byli buď proti, nebo pro.

 

Tábor PRO

Problém zahnívajících látek naschlých na střevní stěně starých několik let nebo i dokonce několik desítek let má takové destruktivní následky pro zdraví člověka, že je velmi důležité je ze střeva odstranit. A tím nejšetrnějším je voda. Voda působí jako blahodárný „odlupovač" všech naschlých látek na jakémkoliv povrchu.

 

To že i na krátkou dobu vypláchneme i zdravou střevní mikrofloru vůbec nevadí. Tu pak znovu osídlíme probiotiky. Zdravá strava a návyky zdravého životního stylu pak střevo uvedou do správně fungujícího orgánu.

 

Tábor PROTI

Tím, že se vypláchne celé střevo, naruší a zničí se prostředí prospěšných bakterií ve střevě. A tělo zaplaví příval toxických látek z krevního řečiště od střev, a to zatíží játra a celý systém.

 

Takže máte na výběr ze dvou pohledů. Buď budete stále plni toxických látek starých třeba i desítky let, nebo si krátkodobě vypláchnete i ty prospěšné bakterie spolu s hromadou hnilobných látek a vaše střeva budou čistá a plná síly. Jako ve všem v životě. Výběr je na vás.

 

Pohled do minulosti na očistu střeva

Dřívější techniky, známé již z dob vzniku bible, využívají očistných klystýrů pro zdraví lidí. Moderní přístupy formou tzv, hydrocolon terapie jsou jen pohodlnější a mnohdy méně časově a psychicky náročná alternativa. Já osobně jsem zastáncem kombinací obou přístupů.

 

Jak říkají mistři alternativních medicín z dávných dob: „bez očisty střeva nemají další detoxikační postupy skoro žádný význam".

 

 

Očista jater

Určitě znáte různé čaje, extrakty z ostropeřce mariánského, měsíčku, pampelišky, užívání aloe vera apod. Pokud zůstanete pouze u těchto bylinek, i přesto vám gratuluji, že jste udělali něco pro zdraví svých jater.

 

Jsem zastáncem starých technik, které jsou sice časově i na disciplínu náročnější, ale mnohem efektivnější. Více je na individuální konzultaci.

 

Očista ledvin

Jedna z technik se týká konzumace černého chleba spolu s melounem. Tímto procesem budete procházet po dobu jednoho týdne. Další možností je pití šťávy z červené řepy. Pokud chcete odlehčit ledvinám, je vhodné pravidelně chodit do sauny. Odborníci tvrdí, že za 30 min v sauně o teplotě od 28- 38 stupňů Celsia se vyloučí tolik odpadu, kolik ledviny zpracují za 24 hodin.

 

Detoxikace a moderní věda

Vše je o tom, zda chcete hledat příčinu choroby nebo chcete jen potlačovat její příznaky. Nejsem zde proto, abych posuzoval dnešní svět. Propaguji a sám praktikuji staré osvědčené techniky, které fungovaly již před mnoha staletími. Bohužel na mnoho z nich se během začátku 20. století díky rozvoji průmyslu, farmacie, potravinářství, lékařství a techniky zapomnělo.

 

Naše těla jsou dokonalá. Když je vyčistíme, fungují skvěle, odolávají více běžným nemocem a co více, omezí se výskyt civilizačních chorob, jako jsou cukrovka, infarkt, mozková mrtvice, roztroušená skleróza, Alzheimerova choroba, metabolický syndrom, rakovina apod.

 

Jaro se blíží, tak hurá do detoxikace.

Autor článku Martin Škába

 


Jaro se blíží a detoxikace je základ
 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz